EN


yasa

Hijyende İNOVAsyon

İnova Seramik, sadece kalitede değil hijyende de inovasyon sağladı. Standart seramik yüzeyinde çıplak gözle farkedilemeyecek gözenek ve oyukları geliştirdiği özel inorganik mineral formülü ve teknolojik uygulama tekniği ile ürün yüzeyini kaplamakta ve tekrar ısıl işleme tabi tutmaktadır. Bu sayede mikroskop altında görülebilecek gözenekler en az seviyeye indirilmektedir. Mikrop ve kirlerin yerleşebilecekleri alanlar yok edilmektedir.

İnova Seramik tarafından uygulanan kaplama tamamen inorganik hammaddelerden oluştuğundan sağlığa ve çevreye zararlı hiçbir kimyasal içermemektedir.

Uygulanan kaplama yüksek sıcaklıkta ikinci kere ısıl işleme tabi tutulduğundan uzun yıllar etkisini kaybetmeden koruyuculuk sağlamaktadır.

Çok güçlü kimyasal veya deterjanlara ihtiyaç duyulmadan genel temizlik sağlanabilmektedir.

Optik Miktoskop altında 200 kat büyütülmüş standart seramik yüzeyi ve pürüzsüz seramik yüzeyi fotoğrafları aradaki farkı çok net göstermektedir.


Üretim

İnova Seramik, banyo mobilyaları için etajerli lavabo ve tezgah üstü lavabo üretimi gerçekleştirmektedir. Ürünlerin tamamı Fine Fire Clay teknolojisi ile üretilmektedir. Fine Fire Clay (FFC) teknolojisi, standart seramik bünye ile üretimi mümkün olmayan daha büyük ve daha karmaşık yapıya sahip ürünlerin daha kaliteli ve estetik bir şekilde üretimine olanak sağlamaktadır.

İnova Seramik, müşterilerinin de öneri ve beğenilerini dikkate alarak gerçekleştirdiği tasarımlarını, dünyanın en kaliteli hammaddelerini kullanarak kullanıcılarının beğenisine sunmaktadır.

Uzun süren arge çalışmaları sonucunda elde edilen formüllerin ve hammaddelerin kullanılması ile oluşturulan karışım, özel süreçlerden geçirilerek döküme hazır hale getirilmektedir. Seramik bünyeyi oluşturulan ana hammaddeler Kil, kaolin, Kuvars, Şamot ve Feldspattır. İngiltere, Almanya, İspanya, Fransa ve Türkiye’den elde edilen hammaddeler çok hassas bir şekilde, hammadde kontrol laboratuvarında girdi kalite kontrolüne tabi tutularak seramik üretimine uygunluğu tespit edilmektedir. Onaylanan uygun hammaddeler, üretimin başlangıç adımını oluşturmaktadır.

Alçı veya reçine kalıplara döküm yapıldıktan sonra ısı ve nem kontrolü sağlanmış özel kurutma fırınlarında hassas kurutma işlemi gerçekleştirilerek yarı mamul elde edilmektedir. Sırlama aşamasını tamamlayan yarı mamuller 1250 ºC sıcaklıkta yaklaşık 16 saat süre ile ısıl işleme tabi tutulmaktadır.

İhtiyaç duyulan teknik özellikleri sağlayan mamullerin %100’ü büyük bir hassasiyetle kalite kontrole tabi tutularak gerekli testlerden geçirilir. Onay alan ürünler siz değerli kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.yasa


  • İLETİŞİM
    Mimarsinan OSB 19. Cad. No:9 Kayseri,Türkiye

Telefon: +90-352-503 01 20
Faks: +90-352-503 01 21
Mail: info@inovaseramik.com.tr


Copyright 2017 İnova Seramik Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.